tel.: +48 606 915 090

Choroby

 Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, migrena, niepłodność kobiet i mężczyzn, paradontoza i wiele wiele innych chorób znalazło swoje panaceum w zbawiennym działaniu pijawek lekarskich. Do połowy XIX właściwości pijawek były zachwalane wyłącznie przez znachorów, lekarzy specjalizujących się w medycynie niekonwencjonalnej. Jednak po kolejnych odkryciach poprzedzonych wieloletnimi badaniami, dośwadczeniami, iż hirudyna zawarta w hirudo medicinalis ma właściwości uzdrawiania, znaczenie pijawek w medycynie ciągle rośnie. Według specjalistów wkrótce stanie się powszechnie stosowanym środkiem leczniczym. Już medycy niekonwencjonalni starożytnego Egiptu leczyli chorych pijawkami lekarskimi.
Pijawka lekarska leczy wiele chorób związanych z krążeniem,przemianą materii,pracą nerek,wątroby a nawet mózgu. Oto niektóre z "popularnych" chorób:
-żylaki,
-hemoroidy,
-nadciśnienie, niedociśnienie,
-zakrzepica,
-owrzodzenia podudzi,
-zapalenia stawów,
-zapalenie ścięgien,
-zapalenia nerwów,
-rwa kulszowa,
-korzonki, 
-niegojące się rany,  
-migreny
-inwazje pasożytów, grzybów, pleśni
-problemy ze wzwodem
-niepłodność
-borelioza oraz jej skutki,
-gronkowiec
i inne

Hirudoterapia może być jedynym lekarstwem w pewnych chorobach. Dzięki tej terapii można nawet odstawić niektóre leki powodujące dysfunkcje wątroby, nerek, żołądka. Wymienione choroby nie są jedynymi które leczymy w naszym ośrodku. W przypadkach nie wymienionych wyżej prosimy o kontakt  tel.